Az NB I/B-be feljutó, de azt nem vállaló “Mizse” csapatával meccselt a Kalocsa

augusztus 29 2023
Szerző
Tamás Ferenc
Augusztus 17-én, csütörtökön este hazai környezetben, a Városi Sportcsarnok arénájában fogadta a Szvétek Balázs edzette NB II-es férfi kézilabda csapatunk a Mizse KC ugyancsak NB II-ben szereplő együttesét, amely átrohant rajtunk a találkozó során. Ám az is igaz, hogy a második félidő 17. percében már mi vezettünk 31-30 arányban.

Sajnos, úgy indult a mérkőzés, hogy egyszerűen osztálykülönbség volt a két csapat között. Gyorsabb és frissebb volt a vendég, az eredmény pedig egyszerűen elkeserítő (0-4, 1-6, 1-7 a 7. percben). Az előző idény bármelyik találkozójánál is pontatlanabb volt a mieink játéka, miközben lyukas volt a védekezésünk, dekoncentrált a csapatjátékunk, kiszolgáltattuk az ellenfélnek a kapusainkat is, egyszerűen erre szokták volt mondani, hogy bentmaradtunk az öltözőben. Ahogy az ellenfél bekezdett, az maga volt a magasabb osztály, igaz, ezúttal a kispadunk is nagyon rövid volt. Pedig új igazolásunk - a PEAC-ból érkezett Daniese Nicolas is a pályán volt, akinek mozgásán látszott, hogy iskolázott keretek között sajátította el a játék csínját-bínját, hiszen nem csupán rendkívül gólérzékeny, de a kombinatív játékban is átlagon felüli. Csapatunk aztán akárcsak korábban, ezúttal is fejet hajtott a Mizse KC nagyobb tudása előtt, amit már félidőre kialakítottak a vendégek (17-22).

A második játékrészben aztán a felkészülésben jóval előrébb járó mizseiek fiatalokat is bevetettek a találkozón. A mieinknél talán dicsérni lehetett Jagicza kapusjátékát, az új igazolásunk letisztult kézilabdáját, valamint Vancsics önpusztító küzdeni akarását. Ugyan a csapatjátékunk még ekkor is erősen idény eleji volt, de harcoltak a fiúk az eredmény szűkítéséért, ami a végjátékra szorossá is vált.

Forrás: Tamás Ferenc

Folytatás Pécsett,  ahol már második előkészületi találkozóját játssza a Szvétek bandérium.

Kalocsai KC - Mizse KC 40-42 (17-22)
30 néző, vezette: Szabadi Tamás, Meingler Zsolt
Kalocsa: Princzes D.-Bock M.8, Vancsics J.9, Daniese N.6, Schmidt R.6, Vidók P.3, Rumi Á.6.
Csere: Jagicza M. (k.), Balla G.1, Markó T.1.
Edző: Szvétek Balázs
Az eredmény alakulása: 4.p.: 0-4, 7.p.: 1-7, 10.p.: 5-10, 15.p.: 7-13, 19.p.: 10-16, 22.p.: 12-18, 25.p.: 13-20, 29.p.: 16-21, 36.p.: 21-24, 39.p.: 26-26, 43.p.: 28-29, 47.p.: 31-30, 53.p.: 34-35, 58.p.: 37-40.
Hétméteresek: 1/1, illetve 4/4. Kiállítások: 4, illetve 2 perc.