május 09 2023
Szerző
Tamás Ferenc
Címkék
Május 7-én, vasárnap “Nádváron” vizitált a Kalocsai Kézilabda Club megyei első osztályban szereplő hölgykoszorúja, ahol az előző heti kalocsai győzelmük után saját otthonukban is térdre kényszerítették a nemesnádudvari amazonokat. Ezzel az újabb sikerrel a bajnoki rájátszás élére állt csapatunk és innentől kezdve mi dönthetünk a nemes veretű érmek elosztásáról.

Nemesnádudvaron nyerni női kézilabdában a mezei mezőnyből mindenkoron rangot adó volt az előző évek során. Most gyors egymásutánban, két hétvégén is elkaptuk legnagyobb vetélytársunkat a “nádvári amazonokat” - előbb április 30-án Kalocsán, majd egy hétre rá, Nádudvaron győzni tudtak lányaink. Ezzel a KKC óriási lépést tett a végső bajnoki sikere felé.

A felsőházi rájátszás pillanatnyi állása
1. Kalocsai Kézilabda Club     4     3     0     1     8 p.
2. Nemesnádudvari NKSZE    4     2     0     2     7 p.
3. Kiskunhalasi UKSC            4     3     0     1     6 p.
4. Kiskunmajsai KC               4     0     0     4     1 p.

Vérbeli rangadóhoz illő összecsapáson ütközött meg egymással a két együttes május 7-én, “Nádváron”, ahol az előző heti 38-27-es vereségükért szerettek volna visszavágni Tamasin Edit tanítványai. A visszavágás azonban ezúttal is elmaradt, mert az egészséges agresszivitással védekező Kalocsa ezúttal olyan egységes csapatjátékkal rukkolt elő, amellyel igencsak meglepte ellenfelét. Ráadásul a gólérzékenyebb játékosokból verbuválódott KKC a találkozó egyes periódusaiban dinamikusan kézilabdázott, miközben Horváth Fanni, Torgyik Rita, Doszpod “Ada”, Dávidházi-Alföldi Babett szórta a gólokat.
Volt amikor már 7-8 góllal is vezettünk (17-25 a 41. percben), ám a végjátékhoz, a találkozó finiséhez közelítve már izgulnunk kellett a házigazdák egyenlítésének megakadályozásáért (28-29 az 57. percben).

Nemesnádudvari NKSZE - Kalocsai KC 29-32 (11-15)
200 néző, vezette: Bujdosó Máté, Horváth Viktor
Kalocsa: Deák M.-Czuczu A.2, Doszpod A.5, Papp R.1, Horváth F.13, Dávidházi-Alföldi B.4, Torgyik R.6.
Csere: Tóth E.1, Horváth G., Bors R., Lakatos R., Szabadi I., Szabadi R.
Edző: Dávidházi Sándor
Az eredmény alakulása: 5.p.: 3-3, 13.p.: 4-8, 19.p.: 5-11, 25.p.: 10-12, 29.p.: 11-15, 34.p.: 14-19, 41.p.: 17-25, 46.p.: 22-25, 57.p.: 28-29.
Hétméteresek: 6/5, illetve 2/2. Kiállítások: 6, illetve 18 perc.