március 09 2023
Szerző
Kalocsai Néplap
11 érem, ebből öt arany a Diákolimpia országos döntőjében.

A 2022-23. évi Kyokushin Karate KD. Diákolimpia nagydöntője versenyének Csongrád városa adott otthont, ahol az idei évben rekordnak mondható 174 iskola közel 400 versenyzője mérette meg magát küzdelemben és formagyakorlatban a diákolimpia bajnoki címeiért.

A versenyzőket az iskolák nevezik be, így a Smart Kyo Sportegyesület Ciglédi úti karate edzőtermében hat
általános és középfokú intézmény 16 tanulója készült a március 4-i nagydöntőre, ahonnan az iskolák tanulói öt  diákolimpiai bajnoki címmel és további négy dobogós helyezéssel tértek haza, öregbítve iskolájuk hírnevét.

Kalocsai Katolikus Intézményből Czéh Alexa Adrienn diákolimpiai bajnoki címet szerzett. A Szent István Gimnázium tanulói közül Bessenyei Réka a diákolimpiai bajnok lett, Kozma Patrik II. helyezést, a BSZC Kossuth Zsuzsanna Technikum tanulója, Szabó Szonja formagyakorlatban IV. helyet szerzett. BSZC Kalocsai Dózsa György Technikumból Tóth Zoltán a legjobb nyolc közé jutott, míg Oláh Csongornak a hirtelen jött betegsége miatt ki kellett hagynia az országos döntőt. Az Eperföldi Sportiskolából Matos Milán formagyakorlatban diákolimpiai bajnok, küzdelemben III. lett. Matos Máté formagyakorlatban III., küzdelemben II. helyen végzett. Horváth Balázs diákolimpiai bajnok. Fényi Gyula Kertvárosi Általános iskolából Tamás Zoé diákolimpiai bajnok, Markó Levente II. helyezett. Szemerédi Lili ezúttal nem álhatott dobogóra.

A versenyzők utaztatásában a Bajai SZC Kalocsai Dózsa György Technikum és Kollégium, a Kalocsai Innovációs Központ és a Besép Bau Kft. nyújtottak segítséget.