Megerősítették Kalocsa és Kirchheim testvérvárosi kapcsolatát
Szerző
Illés GyörgyA Himnusz közös eléneklése után előbb Filvig Géza köszöntötte az egybegyűlteket, kiemelt figyelemmel Valka Károlyt, Kúla alpolgármesterét, Pascal Badert Kirchheim főpolgármesterét, Tapolcsányiné Varga Krisztinát, Homokmégy polgármesterét, valamint a megjelent közjogi méltóságokat.
A továbbiakban a polgármester németül mondott köszöntőt, amelyet aztán magyarul is megismételt, örömét fejezve ki, hogy az idei Pünkösdi Népművészeti Fesztivál keretében városszerte olyan sok program volt, amire méltán lehetünk büszkék.
Amint fölidézte: előző nap szentelték föl a megújult református templomot, a szabadtéri színpadon pedig néptáncos évzáró gála színesítette a programot. Vasárnap sok más program között a látványos táncos felvonulást követően sor került a Kirchheim és Kalocsa közti testvérvárosi kapcsolat megerősítésére, majd csodálatos néptáncbemutatók következtek a szabadtéri színpadon.
Filvig Géza örömteli dolognak mondta, hogy
ÚGY A KÖZÖNSÉG, MINT AZ ELŐADÓK ÉS KÉZMŰVESEK KÖZÖTT NAGYON SOK A FIATAL, ÍGY BIZTOSÍTOTT AZ UTÁNPÓTLÁS A NÉPMŰVÉSZETEK TERÉN.
Márpedig ennek városunkban kiemelt a jelentősége, tekintettel ara, hogy Kalocsa két hungarikumának egyike épp a kalocsai folklór motívumkincs, valamint a kapcsolódó technikák, az írás, a pingálás és a hímzés. Ennek kapcsán viselet-bemutatót is tartottak a Viski Károly Múzeumnál. Ám a fesztivál nemcsak a hagyományok ápolását szolgálja, hanem lehetőséget is teremt a személyes találkozásra, együttlétre szép környezetben, jó időben.
Végül arra kérte vendégeinket, hogy vigyék városunk jó hírét, a programokhoz pedig tartalmas szórakozást kívánt.
Ezt követően dr. Pascal Bader mondott ünnepi köszöntőt, amelyet az ünnep konferansziéja, Greksa Zsófia foglalt össze magyarul.
Kirchheim unter Teck főpolgármestere rámutatott: a mostani testvérvárosi találkozó kiváló lehetőséget biztosít városaink partnerkapcsolatának megerősítésére és kulturális kötelékeink elmélyítésére, amely 1990. május 9-én köttetett Kirchheimben, majd ’91. május 5-én Kalocsán megerősítették a partnerséget, amelynek nyomán mély barátság alakult ki városaink szervezetei és lakói között.
Kiemelte:
A PARTNERKAPCSOLAT NEM SOKKAL A VASFÜGGÖNY LEOMLÁSA UTÁN MEGSZÜLETETT, EZÁLTAL AZ EURÓPAI KÖZÖSSÉGI ÉRZÉS FONTOS ALAPKÖVÉT RAKVA LE.
A városvezető méltatta az iskoláink közötti cserekapcsolatokat, amelyek lehetővé tették, hogy a kalocsai és a kirchheimi diákok megismerhessék egymást és egymás lakóhelyét, és leküzdve a kulturális különbségeket tartós barátságokat kössenek, majd kapcsolataikkal hozzájáruljanak az európai együttműködéshez.
Pascal Bader végül hitet tett a két település közti kapcsolatok további építése mellett, majd
A KÉT VÁROSVEZETŐ KÉZJEGYÉVEL LÁTTA EL A TESTVÉRVÁROSI KAPCSOLATOKAT MEGERŐSÍTŐ DOKUMENTUMOT.
Végül Filvig Géza ajándékokat adott át vendégének, aki a találkozás emlékére egy kalocsai porcelán tányért és egy testvérvárosi plakettet vihetett haza kirchheimi barátainknak.